пісенний фестиваль Родина
КОНЦЕРТИ ФЕСТИВАЛЮ

Назарій Яремчук

ПІСЕННИЙ ФЕСТИВАЛЬ “РОДИНА” імені НАЗАРІЯ ЯРЕМЧУКА.

Festival Rodyina

З ім’ям видатного співака Назарія Яремчука в українській естраді пов’язана ціла епоха. В пам’яті багатьох він залишився задушевними, добрими піснями, що підносять красу людських стосунків, оспівували кохання, любов до рідного краю. Образ ліричного героя, свтореного Назарієм Яремчуком асоціювався із справжнім українцем, для якого найважливішим були родина і Батьківщина. Про доброту, справедливість, високі моральні якості співака ходили легенди, а його талант назавжди вивів його в число перших на українській естраді. Не зважаючи на те, що Назарій Яремчук пішов з життя, його творчість залишається в колі інтересів прихильників естрадного мистецтва. Серед них є ті, хто чув і бачив його на сцені, ті, хто вже чув лише його записи і що цікаво, молодь, яка розуміє і сприймає справжнє мистецтво. Чому зараз, коли естраду заполонили інші ритми і теми, голос Назарія Яремчука залишається таким же яскравим, чистим, своєрідним ? Безперечно, тому що в основі його творчості були талант і щирість, він співав про вічне, співав серцем і душею і звуки його голосу проникали в серця слухачів і залишилися там назавжди. Можливо, завдяки цій щирості, у просторі часу існує потреба чути спів Назарія Яремчука, слухати його голос, давати можливість сучасним співакам робити власні інтерпретації його пісень.

Відчуваючи зацікавленість різних верств населення щодо мистецької спадщини Назарія Яремчука, знаючи їхні висловлювання і побажання, виникла потреба створення мистецької події, яка би в часі підтримувала і живила цей потяг до творчості Назарія Яремчука. Найкращою формою, яка б пропагувала і мала художній сенс, може стати пісенний фестиваль.

Назва фестивалю – “Родина”, в ній закладено зміст фестивалю, багатозначність поняття слова “родина”, яке було у свій час ключовим у творчості Н.Яремчука – тут і родинні зв’язки, і дружні стосунки і загалом, загально-людські відносини.

ЗАСНОВНИКИ ТА ОРГАНІЗАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ: Ініціаторами заснування Фестивалю і організаторами його проведення виступили сини Назарія Яремчука – заслужені артисти України, співак Дмитро Яремчук та композитор Назарій Яремчук. Їхнє природне бажання зберегти пам’ять про батька, розповісти яким він був митцем і людиною, перегукується з потребою продовжити його справу у мистецтві, залучити до ідеї пропаганди високого смаку, художності, майстерності якомога більшу кількість людей, які своїм мистецтвом сприяли б процвітанню національної естрадної музичної культури.

МЕТА ФЕСТИВАЛЮ: Широка популяризація творчості Назарія Яремчука і кращих зразків української естрадної пісні.

ІДЕЯ ФЕСТИВАЛЮ: Пропаганда національної сучасної естрадної пісні та знайомство з творчою спадщиною Назарія Яремчука, символічний перегук часів, своєрідна передача естафети мистецтва Н.Яремчука його послідовникам для збереження духовності, закладеної в його піснях.

ТЕРМІНИ ФЕСТИВАЛЮ: Фестиваль проходить щорічно. Заключний гала-концерт відбувається наприкінці листопада, приурочений до Дня народження співака. Місце проведення – головна сцена столиці – Національний палац мистецтв “Україна”. Концерти фестивалю – постановочні, з режисурою, сценографією, декораціями, світловим шоу.

УЧАСНИКИ: Провідні співаки та колективи сучасної української естрадної культури. Учасники будуть представляти різні жанри, але те, що буде їх об’єднувати – то високе мистецтво, приклад самовідданого служіння пісні, збагачення слухачів позитивними емоціями.

 

Copyright © Yaremchuk 2011